CentrumTreningowe.blogx.pl – Twoje centrum wsparcia treningowego, crossfit, lifestyle i wiele więcej

porady, lifestyle, buty, bieganie, siłownia, wsparcie,

Bezpieczny martwy ciąg

by centrumtreningowe on Sierpień 13, 2017

Trzeba przyznać, że wykonanie martwego ciągu nie jest łatwe. Z całą pewnością wymaga od nas sporego poświęcenia, bardzo dużej siły, samozaparcia. Mimo wszystko powinniśmy dać sobie radę ze wszystkim. Może to zabrzmi mocno schematycznie, jak z taniego kursu motywacyjnego, ale jeżeli człowiek czegoś naprawdę pragnie, to bez najmniejszego cienia wątpliwości będzie w stanie sobie ze wszystkim poradzić. Najważniejsze jest ogólnie to, aby być umiejętnie zmotywowaną osoba, która zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli ustali sobie jakiś cel, w tym przypadku wykonanie martwego ciągu, to najzwyczajniej w świecie, prędzej czy później, osiągnie swój cel!

Jak uniknąć kontuzji?

Przede wszystkim trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo. Na pewno trzeba mierzyć siły nad zamiary, a więc nie można przesadzać z kilogramami, które podnosimy. Motywacja motywacją, ale to chyba całkowicie normalne, że jeżeli będziemy chcieli na samym początku podnieść bardzo wiele, to nie poradzimy sobie. A nawet jeżeli zaprzemy się, damy radę, to w takiej oto sytuacji wcale nie jest trudno o złapanie jakiejś kontuzji. Wydaje się, że to całkowicie normalne, iż w przypadku wykonywanie martwego ciągu, trzeba stopniować kilogramy. Spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano, po pewnym czasie będziemy mogli poczuć się jak niemalże Pudzian w czasach jego świetlanej kariery w strong manach!

Asekuracja martwego ciągu

Nie można nie wspomnieć również o tym, że warto poprosić kogoś o to, aby asekurował nas, po prostu pomagał nam, gdy będziemy wykonywali martwy ciąg. Taka osoba może okazać się bardzo pomocna, gdy nie będziemy mieli siły. Do tego może nas motywować do działania, chociaż zapewne sporo jest takich osób, które nie za bardzo przepadają, gdy ktoś za nimi stoi. Jedno jest pewne – jeśli wykonywać martwy ciąg, to tylko i wyłącznie w bezpieczny sposób. Co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości.