CentrumTreningowe.blogx.pl – Twoje centrum wsparcia treningowego, crossfit, lifestyle i wiele więcej

porady, lifestyle, buty, bieganie, siłownia, wsparcie,

Pierwszy raz na siłowni – o czym pamiętać?

by centrumtreningowe on Maj 24, 2017

Niezdrowy tryb życia

Siłownie, które coraz częściej są otwarte do późnych godzin nocnych, są doskonałym miejscem do poprawy swojej kondycji. Niestety obecnie, wiele osób spędza całe dnie siedząc – najpierw w pracy, a potem w domu, przed telewizorem czy komputerem. Rzecz jasna nie jest to dobre dla naszego zdrowia, dlatego rosnący w siłę trend uprawiania sportów jest naprawdę pozytywny. Siłownia jest miejscem, w którym możemy zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, ale czy jest ona dobra dla każdego?

Duża liczba dostępnych sprzętów

Ilość sprzętów dostępnych w tego typu miejscach jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie jakieś zajęcie. Oczywiście decydując się na wykonywanie konkretnych ćwiczeń, musimy brać pod uwagę nasze możliwości oraz wszelkie ewentualne choroby czy kontuzje. Jeśli nie jesteśmy pewni czy możemy obciążać jakąkolwiek część naszego ciała, na przykład kolana, powinniśmy wcześniej zasięgnąć porady lekarza czy profesjonalnego trenera. Wysiłek na siłowni ma przecież wpłynąć na polepszenie się naszej kondycji, a nie na pogorszenie się naszego stanu zdrowia.

Podjęcie najważniejszej decyzji

W końcu zapadła decyzja! Czas zacząć się ruszać, karnet na siłownię został kupiony i co dalej? Mnóstwo osób, które dopiero mają rozpocząć swoją przygodę na siłowni obawia się tych pierwszych momentów, gdy po prostu czujemy się zagubieni. Wydaje nam się, że wszyscy wokół na nas patrzą, a my nie do końca wiemy co ze sobą zrobić. Ale nie ma się czego obawiać. Wystarczy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, a następnie zdać się na pomoc profesjonalistów lub życzliwych i bardziej doświadczonych członków siłowni.

Co zabrać ze sobą?

Co powinno się znaleźć w naszej torbie sportowej? Przede wszystkim strój na zmianę, a więc wygodne buty sportowe, spodenki czy legginsy oraz koszulka. W przypadku pań bardzo ważny jest też stanik sportowy. Oprócz tego, na siłownię zabierzmy również butelkę wody niegazowanej oraz ręcznik, którym otrzemy pot po wysiłku. Jeśli chcielibyśmy, aby trener pokazał nam jak posługiwać konkretnymi sprzętami oraz jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, warto już podczas kupowania karnetu umówić się na takie spotkanie. Wówczas będziemy mieli pewność, iż ktoś znajdzie dla nas czas.