CentrumTreningowe.blogx.pl – Twoje centrum wsparcia treningowego, crossfit, lifestyle i wiele więcej

porady, lifestyle, buty, bieganie, siłownia, wsparcie,

Zdrowy tryb życia dla osób starszych

by centrumtreningowe on Kwiecień 18, 2017

Każdy z nas się starzeje

Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem – w sumie nie jesteśmy w tym zakresie ewenementem na skalę światową. To powoduje, że coraz więcej uwagi poświęca się seniorom, którzy siłą rzeczy żyją coraz dłużej, mają większe aspiracje, w żadnym razie nie chcą zamykać się w czterech ścianach i czekać na śmierć. Każdy senior powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż bez najmniejszego cienia wątpliwości ćwiczenia fizyczne są godne bardzo dużego zainteresowania.

Nie wolno za dużo ćwiczyć

Oczywiście nikt nie powiedział, że trzeba nadwyrężać swój organizm, a więc nie musimy wcale biegać czy pływać. Po prostu każda starsza osoba powinna rozejrzeć się za takimi formami aktywności, które są lekkie, przyjemne, niejako stworzone dla niej. Może po prostu warto chodzić z kijkami? Dzięki temu będziemy spalali kalorie, będziemy lepiej się czuli, nasza sylwetka będzie bardziej atrakcyjna, wszystko ulegnie znacznej poprawie. Zamiast płacić krocie na leki, narzekać na to, że pół emerytury zostawiamy w aptece, rozejrzyjmy się po prostu za aktywnościami fizycznymi!

ćwiczenia rozciągające

Ale warto coś z tym zrobić

Niestety nie jesteśmy w czołówce najbardziej wysportowanych narodów – w dalszym ciągu cenimy sobie siedzenie w domu, ewentualnie działkowanie czy grillowanie. Czyli nawet jeżeli jesteśmy dosyć aktywnymi osobami, to najzwyczajniej w świecie nie jest to raczej aktywność fizyczna. Wystarczy pojechać do chociażby Norwegii, aby zauważyć, że spacerowanie, bieganie, jazda na nartach, rower czy chociażby pływanie, nie są adresowane tylko do pięknych, zamożnych, najbardziej wysportowanych.

Powinniśmy rozejrzeć się za taką aktywnością fizyczną, która będzie nam sprawiała bardzo dużo frajdy. Czyli jeżeli kompletnie nie czujemy biegania, nie przepadamy za taką formą aktywności, a może po prostu nie możemy biegać, to naprawdę nie powinniśmy zmuszać się do czegokolwiek. O wiele bardziej sensowne jest pójście na basen, zapisanie się na aerobik czy po prostu spacerowanie z kijkiem. Jest tyle form aktywności fizycznej, że dosłownie każdy z nas znajdzie taką, która sprosta jego oczekiwaniom!